ALS Türkiye Derneği için yardım fırsatı – #icebucketchallenge  

Eminim farkındasınızdır, son bir haftadır Amerika ALS derneğinin, hastalığın farkındalığını artırmak ve bağış toplamak için bir kampanyası var. Ünlü isimler kafalarından aşağı bir kova buzlu su döküyorlar ya da ALS derneğine bağışta bulunuyorlar. En güzeli ise ikisini birden yapmaları. Katılımcılar arasında Mark Zuckerberg, Bill Gates, Dick Costolo, Tim Cook, Justin Timberlake, Jimmy Fallon gibi isimler var, hatta New York Jets, Patriots gibi futbol takımları da takım halinde katıldılar. ALS Amerika derneğinin açıklamasına göre, bu kampanya sayesinde 4 milyon dolar bağış toplamışlar, geçen sene bu rakam 1.1 milyon dolarmış. Konu hakkında atılan binlerce tweet sayesinde oluşan farkındalık da cabası.

photoŞimdi hazır böyle bir fırsat varken, ALS Türkiye Derneği’de bu trene atlasın istedim. Geçen hafta ALS Türkiye Derneğinin internet sitesine bir mesaj attım, projeyi belki duymamışlardır diye anlattım. Yardım edebileceğimi de söyledim. Benden sonra sevgili Ercüment Büyükşener’de benzer bir mail atarak yardım teklif etmiş. Dernekten olumlu cevap geldi, projeyi duymuşlar ve başlamak için hazırlıklarını yapıyorlarmış. Bu mesajlaşmanın hemen arkasından da ilk videoları geldi.

Kimsenin adımı söylemesini beklemeden projeye katıldım, hem bağışımı yaptım hem de buzlu suyu kafmdan döktüm. Sıra sizde, en azından bağış yaparak destek verebilirsiniz.

ALS hastalığı hakkında bilgi almak ve bağış hesaplarına ulaşmak için http://www.als.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s