Konsere gittim ama…

alicia

Geçenlerde Alicia Keys konserine gittik. Park Orman’da gerçekleşen konser muhteşem geçti. Ancak gittiğimiz etkinliklerden erkenden kaçma dürtüsü bu konserde de yaşandı.

Alicia Keys konserini tamamladığında, Girl on Fire, Empire State of Mind gibi hit parçalarını seslendirmemişti. Sahnenin ışıkları kapandığında bir grup insan koşarak çıkış kapılarına yöneldi. Kalan grup ise Alicia Keys’in yeniden sahneye çıkması için çılgınca alkışlıyordu. Tabii ki yeniden sahne alıp, hit parçalarını seslendirdi. Kapanışı Empire State of Mind ile yaptı, New York kısmını İstanbul ile değiştirerek muhteşem bir final yaptı.

We Will Rock You müzikalinde de aynı şey olmuştu. Queen denilince akıllara ilk gelen parça Bohemian Rhapsody, bis’e saklanmıştı ama konsere gelenlerin yarısı dinlemeden geri döndü. Acaba ertesi gün arkadaşlarına müzikali anlatırken ne dediler, “Vallah bir Bohemian Rhapsody bile söylemediler” mi?

Bir yerlere yetişmek için içinde bulunduğumuz anların zevkini çıkaramamak çok üzücü. Para verip, keyif almak için gittiğimiz etkinliklerden bile aman trafiğe kalmayayım, kapıda sıkışmayım diyerek bir acele ile çıkıyoruz. Hayattan keyif almayı unutuyoruz.

Geçenlerde evin kombisi bozuldu, çağırdığım servis geldiğinde kombide bir parça değişikliği ile birlikte su tesisatında da bir değişiklik yapması gerektiğini söyledi. Ancak yanında gerekli malzemeler olmadığı için ikisini aynı anda yapamayacağını söyledi. Hemen arkasından da ekledi, “Ben yarın gelip ikisini aynı anda yapayım, zaten bugün çok yoruldum”

Hayattan keyif alan birisini görmek hoşuma gitti doğrusu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s