Sosyal medyaya inat, blog

Blog macerasına ilk girişim değil. Seneler önce Windows Live Spaces ilk açıldığında bir blog tutuyordum. Daha sonra yeterli zamanı ayıramadığım ve  okuyacak bir sürü güzel içerik olduğu için kapattım. Sonra herkes gibi sosyal medyaya girdim. Boşuna mini-blog demiyorlar. Aklımdakileri paylaşabileceğim, zahmetsiz bir ortam.

Son zamanlarda, okuduğum güzel blog yazarlarının da bu yola başvurduğunu gördüm. Herkes kendini 140 karakter ile anlatmaya çalışıyor. Bu sayı bazen yeterli ama 5 tane tweet atarak bir şey anlatmaya çalışıyorsanız, belki de mecrayı yanlış kullanıyorsunuzdur.

Bill Gates 1996 yılında, içerik kraldır demiş. Bunu söylerken kast ettiği şeyin geyik paylaşımlar, başkalarının yazdıklarını kopyalamak olduğunu sanmıyorum. Sosyal medyanın etkisi ile biraz arka planda kalan özgün içeriğe ve blog’lara ufak bir katkım olsun diye yeniden kolları sıvadım.

Bu blog’da kimseye bir şey öğretmeye, bilmişlik taslamaya niyetim yok. Kendi aklıma takılan konuları, arkadaşlar arasında konuştuklarımızı buraya taşımak ve kendi fikrimi paylaşmak düşüncesindeyim.

Eğer olur da bir şekilde okursanız (katılmanız gerekmez), yazdıklarıma bir yorum bırakın. Bu şekilde birilerinin okuduğunu bilir, kendimi yazmaya devam etmek için motive edebilirim.

Advertisements

5 thoughts on “Sosyal medyaya inat, blog

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s